Dünyanın önde gelen otomotiv ve diğer sanayi firmalarına üretim yapan firmamız, merhum Hüseyin PAÇACI tarafından 1981 yılında Maltepe/İstanbul’da kurulmuştur.

Başlangıçta faaliyet alanı kalıp imali olan firma; 1987 yılında döküm sektöründe de faaliyet göstermeye başlamıştır. Artan taleplerin karşılanabilmesi adına 1993 yılında Pendik deki fabrika binasına taşınan firmamız 2006 yılından itibaren metal enjeksiyon sektörünün tüm gereksinimlerini karşılayabilecek alt yapıyı bünyesinde barındıran Tuzla/İstanbul daki entegre tesisine taşınmış ve halen burada faaliyetlerini sürdürmektedir.

Parça üretiminin olmazsa olmazı, kalıp imali; gerek başlangıcında olması gerekse genlerine işlemiş olması nedeni ile firmamızın iddialı olduğu konuların başında gelmektedir. Bunun yanı sıra prosesin gereğine göre alüminyum döküm sonrasında firmamızda Trimleme, CNC İşlem, Yüzey İşlem ve Isıl işlem prosesleri de uygulanabilmektedir.

Üretiminin %95’ini ihraç eden firmamız yine aynı oranda otomotiv sektörüne çalışmaktadır. Bunun yanı sıra tüm ana sanayinin ihtiyaçlarına cevap verebilecek ileri düzey mühendislik imkan ve kabiliyetleri, engin deneyim ve kalifiye iş gücüyle dinamik ve yenilikçi bir firma olan KALKANCI sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almaktadır.

ISO 9001, ISO/TS 16949, ISO 14001, ISO 18001 gibi kalite yönetim sistemlerinin her an ve her noktada yaşanılır kılındığı firmamız bu anlayış ile kaliteden taviz vermeden yüksek hassasiyet ve teknoloji gerektiren zor parçaların üretimi için her zaman aranan öncü firmalar arasında olmuştur.

Scroll to top