Kalıp Tasarım ve AR-GE

Alınan her yeni projenin tetiklediği süreç; ARGE çalışmaları ve paralelinde devam eden kalıp tasarım çalışmalarıyla başlamaktadır. Her proje YUDAP çalışması olarak değerlendirilmektedir. Kalıp tasarımı ve deneme üretimleri ve onayını takiben seri üretime geçilmektedir.

Kalıphane

KALKANCI, 1981’den bu yana Türkiye’nin en köklü kalıphanelerinden birine sahiptir. Çelik malzeme olarak stoğa giren hammadde mevcut makine parkuru, teknik bilgi ve kalifiye personel ile iddalı bir üretim süreci ile kalıba dönüşmektedir. Bu alandaki yatırımlarına aralıksız devam etmektedir.

Ergitme

Seri üretimin ilk aşaması ana ergitmedir. KALKANCI 4 adet ana ergitme ocağı ile yüksek miktarda ergitme kapasitesine sahiptir.

Enjeksiyon Döküm

12.000 m² kapalı alana sahip fabrikamızda 300 tondan 1350 tona kadar toplam 17 adet enjeksiyon döküm makinemiz ile tüm müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Makine parkurumuz yeni teknoloji ve otomasyon sistem yatırımlarıyla sürekli şekilde güncellenmektedir. Bu sistemler; 6 eksen robot, otomatik yağlama, otomatik yükleme, parça alıcı robot sistemleri, verimlilik-kalite kontrol izleme ve takip otomasyon sistemlerinden oluşmaktadır.

Trim Prosesi

Dökümü yapılan parçalar 24 adet trim presimizde trimlenir.

İşleme

KALKANCI, mevcut CNC işleme makine parkuru, teknik bilgi ve kalifiye personeli ile her türlü işleme projelerine talep gösterebilecek kabiliyettedir.

Isıl İşlem

Kalkancı T4, T5, T6, T7 ısıl işlem yetkinliğine sahip bir firmadır.

Son Kontrol

KALKANCI, konusunda uzman bir son kontrol ekibine sahiptir. Müşterilerimizin talep ettiği spesifikasyonlara göre talep edilen tüm son kontroller firmamızda yapılabilmektedir.

Diğer

Ayrıca entegre tesisimizde vibrasyon, kumlama ve yıkama tesisimizde projelerimize hizmet etmektedir.

Scroll to top